Arduino Workshop 1

Arduino NanoO čem to bude

Je zaměřen na to, abyste se dozvěděli co to vlastně Arduino je, jaká je jeho historie, proč to celé vzniklo. Jaká je filozofie projektu arduino, jak se s ním pracuje, co všechno je k práci potřeba mít, znát. A nakonec to nejdůležitější, abyste si něco i vyzkoušeli vyrobili a odnesli.


 

publikumPro koho je workshop určen

Můžeš být prográmátor, který se o tom chce něco dozvědět, nebo klidně zvídavá sekretářka, nadšenec do elektroniky, nebo kdokoliv jiný. Mám spolehlivě vyzkoušeno, že to bude bavit každého, kde má zájem se o tom něco dozvědět.

Jak to bude probíhatprocess

V úvodní části si řekneme, co to je Arduino a na čem je to celé postavené. Nainstalujeme si vývojové prostředí pro práci s Arduinem, nastavíme ho tak, aby fungovalo s naší deskou. Po přestávce, ve druhé části se již zaměříme na praktické ukázky a pustíme se do jednoduchých projektů, které si rozebereme krok za krokem.

soucastky

Co musím znát, když chci na Workshop přijít

V asi nejzajímavější části workshopu si budeme povídat o tom, jak vytvořit jednoduché projekty, např. digitální hodiny, které si i postavíme. Je teda potřeba umět zapojit pár drátků do nepajivého pole. Programování Arduino probíha v jazyce C (C++). Abyste však byli schopni Arduino používat, rozhodně nemusíte být programátor. Mám vyzkoušeno, že i člověk, který nikdy neprogramoval je schopen pochopit pár jednoduchých příkazů, které je potřeba napsat, aby Arduino ožilo.

Celý kurz je velmi interaktivní a názorný a bude kladen důraz na vizuální prezentaci. Ukážeme si např. co se přesně děje na výstupech Arduina na osciloskopu.

Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, kurz je omezen na 10 učastníku i z toho důvodu, že je potřeba se občas někomu věnovat osobně.

Co všechno musím mít mac

Stačí vám počítač s operačním systémem Windows, Linux, nebo Mac OS X, všechno ostatní potřebné pro práci dostanete a můžete si odnést (je v ceně kurzu). Pokud chcete ušetřit čas stáhněte si všechno co budeme pro práci potřebovat. Nainstalujte a vyzkoušejte doma, pokud máte možnost.hodiny

Jak dlouho to bude trvat

Arduinem bychom se mohli zabývat několik dní. Pro základní seznámení nám stačí pár hodin. Celý workshop bude trvat asi 4 hodiny.

 

Kolik to stojípenize

Cena kurzu je 1290 Kč. V ceně je zahrnuto vše co budeme potřebovat. Arduino Nano + komunikační kabel, nepájivé pole, reproduktor, modul hodin reálného času, display, propojovací drátky a další drobné součástky. Vše si pak můžete odnést domů. Workshop bude probíhat

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *